E-mail u Onebit – jak se přihlásit a jak ho dostat do mobilu

autor: | 7. 11. 2021 | Praktické návody

Máte nový e-mail k vaší doméně? V tomto návodu vám ukážu, jak se do vaší nové e-mailové schránky přihlásit přes webové prostředí (ve vašem prohlížeči) a také jak si účet propojit do vašeho mobilního telefonu.

Jak se přihlásit do e-mailové schránky ve vašem prohlížeči

Klikněte na https://webmail.onebit.cz/ a otevře se vám přihlašovací stránka do vaší e-mailové schránky.

Zadejte e-mail, ke kterému se chcete přihlásit (typicky COKOLI@vasedomena.cz). Pak klikněte na tlačítko Pokračovat.

Zadejte heslo k této e-mailové schránce a klikněte na Přihlásit. Pokud jste heslo zapomněli heslo anebo se přihlašujete poprvé a rovnou ho chcete změnit, pak pod modrým tlačítkem klikněte na odkaz Změna hesla.

Pokud si chcete prostředí webmailu upravit, mrkněte na tento návod přímo v nápovědě Onebitu. Může se vám hodit i Jak nastavit automatický podpis, Jak nastavit předchystané odpovědi anebo Jak vytvářet adresáře pro lepší přehlednost pošty.

Jak napojit vaši e-mailovou schránku do vašeho telefonu

Tento návod je pro iPhone/iPad, ale stejné nastavení a obdobné kroky vám bude fungovat i pro Android. Pokud chcete nastavit přístup skrz e-mailové klienty jako Outlook, Thunderbird, apod, pak si vyberte konkrétní návod přímo v nápovědě Onebit.

Pokud používáte klasickou aplikaci Mail

Ve vašem mobilním telefonu otevřete aplikaci Nastavení. Sjeďte seznamem níže a klikněte na Pošta (bílá obálka na modrém pozadí). Klikněte na Účty a pak na Přidat účet. Z nabídky vyberte tu poslední – Jiný. V sekci Pošta klikněte na Přidat poštovní účet.

Zadejte vaše Jméno (jak se bude zobrazovat příjemcům), zadejte e-mailovou adresu (kterou chcete teď připojit, ve tvaru cokoli@vasedomena.cz), zadejte heslo. Můžete přidat Popis, který je pro vás (např. Můj pracovní e-mail). Pak klikněte vpravo nahoře na Další.

Hned nahoře ponechte vybranou variantu IMAP. Další nastavte následovně:

Server příchozí pošty:

Hostitel: mail.onebit.cz
Uživatel: cokoli@vasedomena.cz
Heslo: zadejte vaše heslo

Server odchozí pošty:

Hostitel: smtp.onebit.cz
Uživaatel: cokoli@vasedomena.cz
Heslo: zadejte vaše heslo

Pak klikněte na Další nebo Hotovo. Na další obrazovce klikněte vpravo nahoře na Uložit. Otevřete si aplikaci pošty a už svou novou schránku vidíte.

Pokud používáte aplikaci Google Mail

Ve vašem mobilním telefonu otevřete aplikaci Google Mail. Vpravo nahoře klikněte na kulatou ikonku s písmenem, tím se vám otevře přehled všech vašich e-mailových účtů, které máte do této aplikace propojené. V seznamu sjeďte dolů a klikněte na Přidat další účet. Z nabídky vyberte poslední možnost Jiný (IMAP).

Vložte e-mailovou adresu, kterou chcete propojit (ve tvaru cokoli@vasedomena.cz). Vpravo nahoře klikněte na Další.

Na další obrazovce se nastavuje příchozí pošta. Nejprve do příslušné kolonky zadejte heslo k tomuto e-mailovému účtu. Klikněte na text „Server IMAP“ a zadejte mail.onebit.cz. Ostatní ponechte, jak to je (Port = 993, Typ zabezpečení = SSL/TSL). Vpravo nahoře klikněte na Další.

Na další obrazovce se nastavuje odchozí pošta. Klikněte na text „Server SMTP“ a zadejte smtp.onebit.cz. Ostatní ponechte, jak to je (Port = 465, Typ zabezpečení = SSL/TSL). Vpravo nahoře klikněte na Další.

Na další stránce už jen zadejte jméno, jak se bude zobrazovat příjemcům zpráv a vpravo nahoře klikněte na Další.

A máte hotovo, gratuluji!

Pokud byste pozorovali nějaký problém, mrkněte nejprve do nápovědy Onebit nebo kontaktujte jejich podporu, jsou velmi vstřícní a celkem rychlí.

Zapomenuté heslo / Změna hesla k e-mailové schránce

Otevřete stránku https://www.oneadmin.cz/onebit/zapomenute-heslo/. Zadejte váš Login, tedy vasedomena.cz (bez www). Zadejte E-mail, který je spojen s vaším účtem u Onebit, tedy ten, na který vám přišly fakturační údaje při zřizování hostingu. Klikněte na Obnovit heslo. Vzápětí vám na uvedený e-mail přijde nově vygenerované heslo.

Pokud chcete heslo v konkrétním tvaru, tak je potřeba ho změnit přímo v administraci hostingu. Přihlaste se do administrace služeb (Login = vasedomena.cz, Heslo = přišlo vám v e-mailu po zaplacení hostingu). V sekci určené ke správě e-mailových účtů (Služby → E-mail → Správa e-mailových účtů) můžete změnit heslo k libovolné schránce. Případně mi napište a pomohu vám s tím.

oblíbené služby

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.